Stravovací deník

Když jsme začínaly tvořit jídelníčky na míru, snažily jsme se poskytnout našim klientům, co možná nejvíce informací týkajících se stravy a celkově zdravého životního stylu. Našim hlavním záměrem bylo nejen vytvořit jídelníček, který by mohli slepě dodržovat, ale naučit je o stravě přemýšlet. Ve výsledku jsme jim předaly stravovací plán s gramážemi, aby měli jasný přehled o tom, jaké množství jídla by měli denně sníst, ale také informace o tom, které druhy potravin si vybírat, jak se hýbat, jak pracovat s psychikou apod. Pro většinu klientů to bylo dostačující a kila šla hezky dolů, ale našli se i takoví, kterým to nešlo podle jejich představ. Snažily jsme se dopídit k tomu, v čem je problém. Pečlivě jsme překontrolovaly celý jídelníček, a když jsme nenašly nic, co by se nám zdálo špatně, požádaly jsme klienta, aby si týden přesně zapisoval, co jí a jak se hýbe. Po nějaké době jsme zjistily, že klienti buď sice dodržují jídelníček, ale přidávají si sem tam něco navíc nebo zkrátka ztratili motivaci a jídelníček dodržují jen z části nebo vůbec.

Stravovací deník

Přemýšlely jsme, jak našim klientům pomoci dodržovat vše správně a neztrácet odhodlání. Došlo nám, že když si klienti píšou co během dne jí, mnohem více si to hlídají a často sami přichází na to, co vlastně dělali špatně. Rozhodly jsme se tedy najít na trhu nějaký diář či zápisník, do kterého by si mohli vše pečlivě zaznamenávat. Prošly jsme webové stránky s různými fitness motivačními diáři, ale žádný diář nesplňoval naše požadavky. Většinou v nich nebyl dostatek místa na zapisování každého jídla nebo byly moc drahé. Pár jsme jich držely v rukou a informace v nich jsou často dost žalostné a opravdu je nepíše žádný skutečný odborník, který by se ve výživě dobře orientoval. Hezká grafika už to nezachrání. Atak jsme se rozhodly pustit se do toho samy a vytvořit stravovací deník, do kterého bude možné zaznamenávat stravovací i pitný režim, spánek, pohybovou aktivitu a vlastně vše co nejvíce ovlivňuje naše zdraví. Kromě toho jsme se také zaměřily na poskytnutí základních informací o zdravém životním stylu a podporu motivace.

Co vše v deníku najdeš?

 • Motivační stránku, kam si můžeš nalepit fotku, která tě motivuje a ozdobit si ji podle svého.
 • Stránku před a po, kam si můžeš nalepit svou fotku před začátkem proměny a zapsat své míry. Po dosažení svých cílů už jen doplníš fotku po a své nové míry.
 • Stránku pro průběžné měření a vážení na každý měsíc.
 • Habit tracker na dva měsíce pro upevnění nových návyků.
 • List vděčnosti pro nakopnutí k pozitivnímu myšlení, které je při hubnutí nesmírně důležité.
 • Padesát dva týdenních tabulek pro zapisování stravy, pitného režimu, délky spánku, pohybu a poznámek.
 • Po čtyřech týdnech můžeš vždy srovnat, jak sis vedla, co chceš zlepšit a sepsat plány na další měsíc.
 • Šest stránek praktických informací o pitném režimu, makroživinách, vláknině, pohybu, odpočinku a psychice. Všechny poznatky jsou v souladu s pravidly stravování SLOWCARB CZ.
 • Motivační nálepky

 Pro koho je deník určený?

 • Pro každou z Vás, která chce udělat něco pro sebe, ať už zlepšit svoji postavu nebo zdraví.
 • Pro každého, kdo má problém udržet si motivaci nebo se mu nedaří zhubnout a neví proč.
 • Pro ty, kteří mají trávicí problémy a neví, co za nimi stojí. Pouze pečlivými zápisy, lze zjistit, která potravina ti nedělá dobře. Deník je skvělým pomocníkem k eliminační dietě.
Ukázka týdenního zápisu